28 грудня 2021 р.

АТ «ОПЗ» СВЯТКУЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ


28 грудня одне з ведучих підприємств хімічної промисловості України - акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» відзначає день народження. Саме цього дня у 1978 році на нашому заводі був отриманий перший аміак. У першу добу роботи (28 грудня) було вироблено перші 1 360 тонн рідкого аміаку власного виробництва.
Про пам'ятну подію – пуск в експлуатацію першого агрегату з виробництва аміаку згадував перший директор Одеського припортового заводу Анатолій Васильович Скориченко:
«…Звичайно ж, введення агрегату в дію почалося набагато раніше - з будівництва об'єкта,  монтажу, налагодження, підготовки води. Прекрасно пам'ятаю той знаменний момент, коли начальник виробництва аміаку Анатолій Сергійович Кузнєцов фактично вночі (близько 23:00) 27 грудня приніс до кабінету директора колбу з першим отриманим аміаком. А в мене в цей час був представник міністерства Борис Григорович Овчаренко. Кузнєцов зайшов зі словами: «Вітаю. Ось він – наш аміак! Поставив колбу на стіл. Ми, як водиться, розкупорили, понюхали аміачку. Я одразу зателефонував міністру хімічної промисловості Леоніду Аркадійовичу Костандову, привітав його, він привітав нас…»
У літописі заводу назавжди залишаться імена працівників першої зміни цеху з виробництва аміаку, яка прийняла готову продукцію -  Валентина Говорова (начальника зміни), Володимира Журавльова, Віктора Андрєєва, Анатолія Загорулькіна, Віктора Кухаренка, Василя Серебрянського, Владислава Стороженка та Миколи Свирського. Варто відзначити, що один зі старожилів, Анатолій Тимофійович Загорулькін, працює на заводі і сьогодні. Його великий професійний досвід та багаж знань цінний для колективу цеху з виробництва аміаку, а особливо для молодих фахівців, для яких він є наставником.
АТ «ОПЗ» відзначає 43 роки… Для колективу заводу це не просто цифри, це становлення та розвиток одного з найбільших хімічних підприємств в країні, яке за цей час завоювало позитивний імідж та репутацію у всьому світі. Сьогодні акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» - державне підприємство хімічної галузі  нашої держави. Основна спеціалізація - крупнотонажне виробництво аміаку, карбаміду та перевантаження хімічної продукції на внутрішній ринок та на експорт.  Завод входить до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України.
Кожен період роботи заводу мав свої особливості. Колектив підприємства, мобілізуючи досвід, знання та майстерність, завжди успішно долав усі труднощі та вирішував поставленні завдання.
Усього за 43 роки з дня отримання першої продукції на АТ «ОПЗ» було вироблено майже 37 млн тонн аміаку та 26 млн тонн карбаміду. Відвантажено більш ніж 119 млн тонн аміаку, 102 млн тонн кабаміду та майже 19 млн тонн іншої хімічної продукції. В останні роки на АТ «ОПЗ» у результаті проведення комплексу заходів відбулось збільшення об’ємів відвантаження продукції на внутрішній ринок країни. Так, якщо з 2000 по 2010 роки на внутрішній ринок було у середньому перевантажено майже 38 тис тон на рік карбаміду, то після відновлення цей показник з 2010 по 2021 роки підвищився у середньому до 61 тис тонн на рік.
За цією статистикою стоять люди. Завжди головною цінністю для АТ «ОПЗ» був і залишається кваліфікований, компетентний персонал, здатний оперативно вирішувати найскладніші виробничі завдання. Кожен працівник – гордість підприємства!
Правління, профспілковий комітет акціонерного товариства «Одеський припортовий завод» щиро вітають весь трудовий колектив, ветеранів та пенсіонерів з днем народження нашого рідного підприємства. Нехай у колективі завжди панує дружня трудова атмосфера і завод завжди реалізовує намічені плани! Бажаємо вам та вашим сім'ям миру, здоров'я, подальших трудових звершень, щастя та благополуччя, а заводу - довгих років діяльності та процвітання!