26 листопада 2021 р.

АТ "ОПЗ" ПРОДОВЖИТЬ ВИРОБЛЯТИ МЕДИЧНИЙ КИСЕНЬ У ЗБІЛЬШЕНОМУ ОБСЯЗІ

Через пандемію коронавірусної інфекції в Одеській області продовжується загрозлива тенденція із недостачею медичного кисню у закладах охорони, що призначені для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.

У зв'язку із ситуацією,  яка склалася,  25 листопада відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської ОДА. Одним з питань порядку денного було розглянуто продовження терміну виробництва АТ "ОПЗ" медичного кисню у збільшеному обсязі.

Нагадаємо,  що Правлінням АТ "ОПЗ" від 10 листопада 2021 року було прийнято рішення про збільшення виробництва медичного рідкого кисню до 12 тонн, додатково задіявши резервний блок станції розділення повітря цеху водообробки на 14 діб з моменту виводу обладнання на режим для збільшення додаткового виробництва медичного кисню. 

Сьогодні, 26 листопада, ураховуючи інформацію представників комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації про продовження ускладнення ситуації із забезпеченням медичного кисню закладів охорони здоров'я, Правлінням акціонерного товариства «Одеський припортовий завод» було прийнято рішення про продовження додаткового виробництва медичного кисню протягом 10 днів, з 26 листопада 2021 року по 06 грудня 2021 року включно, із використанням резервного блоку розділення повітря та забезпечення його відвантаження за оновленим графіком винятково для потреб медичних закладів охорони здоров’я Одеської області. 

За рахунковими даними, за 10 діб буде виготовлено та відвантажено у лікувальні заклади 120 тонн медичного кисню, з яких додатково до раніш встановлених обсягів передбачено виготовлення та відвантаження 60 тонн кисню медичного рідкого.

Керівництвом заводу прийнято рішення про продовження діючого режиму в організації роботи з виробництва кисню та його відвантаження спеціалізованим компаніям – перевізникам для оперативної доставки до лікувальних закладів у форматі – цілодобово, 7 діб на тиждень, виключаючи призупинення процесу у вихідні та святкові дні. 

Нагадаємо, що АТ "ОПЗ" отримало ліцензію на виробництво кисню медичного рідкого у 2020-му році та щоденно виробляло до 6 тонн кисню медичного рідкого. Незважаючи на зупинку виробництва аміаку та карбаміду, підприємство з 12 листопада 2021 року продовжує виробляти кисень медичний рідкий у максимальному обсязі -12 тонн на добу, що вдвічі більше аніж раніше.