18 серпня

ВОЄНІЗОВАНИЙ ГАЗОРЯТУВАЛЬНИЙ ЗАГІН АТ «ОПЗ»: АТЕСТАЦІЮ ОСОБОВОГО СКЛАДУ ПРОЙДЕНО УСПІШНО

Безпека працівників Акціонерного товариства «Одеський припортовий завод» завжди була і залишається безумовним пріоритетом. Тому на такому великому і сучасному хімічному заводі діяльність рятувальників є вкрай необхідною. За збереження життя своїх колег на підприємстві відповідають ряд підрозділів, які в разі потреби завжди готові оперативно відреагувати на надзвичайну ситуацію, серед них - Воєнізований газорятувальний загін. 

Готовність загону до виконання поставлених завдань залежить не тільки від його технічного і спеціального оснащення. Головним критерієм є професійна підготовка особового складу. Нещодавно новоприйняті бійці ВГРЗ успішно пройшли атестацію у Міжвідомчої комісії з атестації аварійно-рятувальних служб та рятувальників, в ході якої показали високі результати теоретичної та загально-фізичної підготовки. Цей вкрай важливий захід є визначальною ланкою в строгому регламенті діяльності рятувальних служб.

 Сам процес підготовки рятувальника складний. Для того, щоб співробітники ВГРЗ отримали право і дозвіл на роботу з порятунку постраждалих, локалізацію джерела і усунення наслідків надзвичайної ситуації, бійці повинні пройти два основних етапи - проходження навчання, після чого бути атестованими Міжвідомчою комісією. Так, кожен новоприйнятий член загону проходить стажування безпосередньо в загоні, навчання в навчально - курсовому комбінаті АТ «ОПЗ» і в Сєвєродонецькому інституті підвищення кваліфікації. Після успішного проходження повного курсу навчання і стажування співробітники підлягають атестації Центральною міжвідомчою атестаційною комісією.

В атестацію рятувальника включені перевірка професійних знань і загальної фізичної підготовки. Пройшовши це, боєць повноправно стає рятувальником, отримуючи відповідне посвідчення і книжку.

 «Сьогодні весь особовий склад загону готовий до виконання поставлених завдань в зонах надзвичайних ситуацій як на території підприємства, так і в будь-якій точці України. А це і є критерієм високої оцінки боєготовності підрозділу, призначеного для забезпечення безпеки виробничого процесу на АТ «ОПЗ» і в нашому регіоні в цілому. Сили і засоби у нас для цього в наявності», - зазначив командир Воєнізованого газорятувального загону АТ «ОПЗ» Едуард ГОРІН.

Ми бажаємо всім рятувальникам - початківцям і досвідченим бійцям, щоб в їх житті було менше небезпечних ситуацій, щоб кожен був здоровий і відчував упевненість в завтрашньому дні!