3 серпня

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОДЕСЬКИЙ ПРИПОРТОВИЙ ЗАВОД» ПІДБИЛО ПІДСУМКИ 1-ГО ПІВРІЧЧЯ 2021 РОКУ

З початку 2021 року Акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» працює у безперебійному режимі з частковою завантаженістю виробничих потужностей (1 агрегат аміаку та 2 агрегати карбаміду). 

За 1 півріччя цього року на АТ «ОПЗ» вироблено 276,1 тис тонн аміаку, у тому числі товарного – 42,1 тис тонн та 409,2 тис тонн карбаміду.

За перші шість місяців на морський транспорт відвантажено 1037,0 тис тонн аміаку та 362,9 тис тонн карбаміду.

У 1-му півріччі 2021 року значно збільшені обсяги відвантаження хімічної продукції на внутрішній ринок. За 6 місяців на залізничний та автомобільний транспорт відвантажено 21,7 тис тонн аміаку, що у 12 разів більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Також відвантажено 50,3 тис тонн карбаміду, що більше у 1,7 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та є рекордним результатом за останні 5 років.

Чистий дохід від реалізації продукції, товарів, робіт та послуг за 1 півріччя 2021 року склав 1 257,3 млн грн., що на 22,3% більше аналогічного показника минулого року, та є найбільшим результатом чистого доходу за півріччя, починаючи з 2017 року.

Валовий прибуток, який був отриманий від реалізації продукції, товарів, робіт та послуг за 1 півріччя 2021 року склав 280,2 млн грн., що на 24,8% більше аналогічного показника минулого року.

За 6 місяців 2021 року чистий фінансовий результат (прибуток) склав 434 млн грн., в аналогічному періоді минулого року був отриманий збиток у розмірі 1 176,1 млн грн.

Загальний розмір сплачених податків та зборів у бюджети усіх рівнів та Пенсійний фонд України за 1 півріччя 2021 року склав 336,3 млн грн., що на 22,4% більше, ніж у 1-му півріччі минулого року.

За 1 півріччя цього року капітальні інвестиції за даними фінансової звітності АТ «ОПЗ» склали 126,9 млн грн., що у 19 разів більше аналогічного показника минулого року.

Протягом 1-го півріччя 2021 року на АТ «ОПЗ» проводився комплекс планово-попереджувальних ремонтних робіт на виробничих потужностях підприємства. Окрім цього, фахівці АТ «ОПЗ» провели важливий ремонт в цеху перевантаження карбаміду, зокрема відбулася заміна ланцюга на кратцер-крані, який є одним з основних засобів для перевантаження карбаміду на морський транспорт. Також продовжуються масштабні ремонтні роботи на 2-му агрегаті з виробництва аміаку.

Акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» приступило до реалізації важливих заходів, передбачених умовами договору з ДП «Зоря»-«Машпроект» щодо заміни газотурбінного двигуна компресорної установки для цеху перевантаження аміаку. Так, у цьому періоді отримано на склад цеху новий двигун загальною вартістю 89,3 млн грн. (без ПДВ) для подальшого монтажу та введення його в експлуатацію.

За 6 місяців 2021 року загальна сума фінансування на придбання технологічного обладнання та запасних частин для проведення капітальних ремонтів склала 150 млн грн., у тому числі за імпортними контрактами – близько 100 млн грн.

Турбуючись про здоров’я працівників, керівництво АТ «ОПЗ» у 1-му півріччі цього року велику увагу приділили профілактиці та боротьбі з коронавірусною інфекцією. Відділом матеріально-технічного постачання для забезпечення засобами індивідуального захисту заводчан, за цей період було закуплено 300 тисяч захисних масок.

В Медичному центрі підприємства були введені додаткові заходи, направлені на стримання поширення COVID-19 на підприємстві та раннє виявлення його серед працівників. За рішенням керівництва заводу до лікувального закладу були закуплені ІФА-тести на імуноглобуліни М та G для діагностування на COVID-19 методом ІФА-тестування. Також було впроваджено тестування експрес-тестами на визначення антигену SARS-CoV-2.

Для захисту персоналу медичного центру, якій був задіяний у заборі зразків для тестування та транспортування виявлених хворих, були придбані костюми протиінфекційного захисту, використання яких дозволило запобігти захворюванню медичних працівників.

У рамках запланованих заходів працівники АТ «ОПЗ» почали проводити щеплення від COVID-19. Усього за 1 півріччя 2021 року вакцинувалися більш ніж 700 заводчан та членів їх сімей.

У травні цього року АТ «ОПЗ» безпосередньо взяло участь у контрдиверсійних навчаннях, організатором яких виступила регіональна координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України в Одеській області.

Під час проведення навчань підрозділи АТ «ОПЗ» показали високий рівень спеціальної підготовки у вирішенні складних завдань. Керівництвом навчань окремо були відзначені високий рівень професійного потенціалу Медичного центру, тактико-технічні характеристики та можливості комплексу захисних споруд підприємства.