7 червня

ТЕРИТОРІЯ АТ «ОПЗ» - ВІЗИТНА КАРТКА ПІДПРИЄМСТВА


Наближаючись до Одеського припортового заводу, неможливо не помітити дивовижні перетворення ландшафту. Доглянуті газони, мальовничі клумби, казкові види і форми насаджень біля самих стін підприємства приваблюють погляд, здивовують і одночасно заворожують …

Територія Акціонерного товариства «Одеський припортовий завод» цілком може скласти гідну конкуренцію більшості міських скверів і парків Причорномор'я, в цьому твердо впевнені заводчани і численні гості заводу.


«Ту красу, яку ми бачимо, звичайно ж створює природа, але це відбувається не без нашої особистої участі. Кожна рослина, кожен квадратний метр газону вимагають комплексного догляду: підживлення добривами, зрошення, підстригання, санітарної обробки та багато іншого. Виконання всіх цих робіт і покладено на колектив нашого цеху», - зазначив начальник цеху обслуговування та озеленення території Олексій ТАРАСОВ.

За рослинами догляд на АТ «ОПЗ» був організований завжди, але початком етапу фігурних стрижок насаджень співробітники ЦООТа вважають подію, яка відбулася 12 років тому. Співробітниця цеху Наталія Авілова, одного разу, постригла тамарікс - рослину нашого регіону нічим собою не примітну, надавши їй дивовижні форми які нагадують твори стародавніх японських майстрів в стилі Бонсай. Ефект перевершив всі очікування. Новий напрямок діяльності щодо формування рослин отримав високу оцінку фахівців та став характерною рисою ландшафту території АТ «ОПЗ».

Стрижки рослин починаються в лютому і, як правило, проводяться два рази на рік. Стрижуться туї, піроканти, самшит, пірея, магонії, форзіції, бирючина та інші культури. Деякі види рослин вимагають особливого ставлення. Так, буксус стрижеться після цвітіння до середини травня. Також, після цвітіння і при відсутності палючих сонячних променів підлягають стрижці бирючина і форзіція. Основними інструментами, що використовують працівники зеленого будівництва при створенні форм  рослин, є  ножиці, сучкорізи, мотоножиці, пили, секатори і саме завдяки їх стану та якості  досягнути високого результату стає значно легше.

«Образ дерева створюється, в основному, за попередньою заданою формою. Але в кожному окремому випадку  результ залежить від душевного настрою працівника, художнього бачення ним майбутньої форми рослини, майстерного володіння робочим інструментом, що приходить з досвідом.

Робота нелегка, але дуже цікава.Найбільш насичений графік робіт, звичайно ж, навесні - стрижка, формування, висадки. Але сам робочий процес йде без зупинки всі 12 місяців: восени готуємо рослини до зимового сну, взимку працюємо в теплицях і чистимо снігові замети. Ми самі отримуємо задоволення від результатів своєї праці. А ще, ми пишаємось яскравим враженням від нашої роботи, яке отримують  заводчани та гості заводу»,- поділилась із нами робітник зеленого будівництва, бригадир Олена Соколова. 

«Загалом, територія АТ«ОПЗ», яка підпадає під покоси, становить 33 гектари. Чагарники, що вимагають регулярну стрижку розміщені на 7,5 гектарів, клумби та квітники займають 4,5 гектари. Підтримувати таку масштабну територію у належному стані вдається завдяки сумлінній та наполегливій роботі працівників Цеху обслуговування та озеленення території та комплексу спланованих заходів  матеріально – технічного забезпечення.

На територіях підприємства налічується понад 100 різних видів рослин. Серед цих видів є ті, які природно не можуть існувати в екологічно забрудненій місцевості. У нас же вони ростуть і прекрасно розвиваються на території заводу безпосередньо  поблизу цехів з виробництва аміаку та карбаміду. Природа сама дає оцінку ефективності заходів, які проводяться адміністрацією АТ «ОПЗ»  та спрямовані на турботу про навколишнє середовище», - зазначив Директор з матеріально-технічного забезпечення АТ «ОПЗ» Сергій Зайченко.

Варто пам’ятати, що АТ «ОПЗ» є одним з найбільших підприємств хімічної галузі України з підвищеним рівнем небезпеки. Казковий мальовничий ландшафт, створений на території Акціонерного товариства «Одеський припортовий завод», - це не тільки гордість трудового колективу, а також вагомий показник екологічної чистоти хімічного підприємства.