28 травня 2021 р.

АТ «ОПЗ» СТАЛО ОДНИМ З ОБ’ЄКТІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНИХ НАВЧАНЬ

На минулому тижні в районі Малого Аджалицького лиману відбулися контрдиверсійні навчання, організатором яких виступила регіональна координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України в Одеській області.  

З метою відпрацювання алгоритму протидії диверсійно-терористичних груп, перевірки рівня контрдиверсійної захищеності потенційно уразливих об’єктів, а також виконання комплексу інших заходів, спрямованих на вдосконалення міжвідомчої взаємодії, АТ «ОПЗ» стало одним з об’єктів проведення практичної фази навчань.

 Також заходи, передбачені планом навчань, проходили в умовах, максимально наближених до реальних, в районі селищ Григорівка, Біляри, Нові Біляри та на території Південної філії ДП «Адміністрація морських портів України».

На території Акціонерного товариства «Одеський припортовий завод» керівний склад навчань ознайомився з окремими об’єктами заводу, зокрема відвідав Медичний центр, де побачив роботу та можливості лікувального закладу.

Особливу професійну зацікавленість у відвідувачів викликали тактико-технічні характеристики та можливості захисних споруд підприємства. На одному з таких об’єктів перед керівниками навчань виступив помічник директора-начальник відділу охорони праці та техногенно-екологічної безпеки АТ «ОПЗ» Олександр Шамарін. Він доповів присутнім про організацію та специфіку роботи систем безпеки підприємства та ознайомив з системою раннього виявлення надзвичайних ситуацій. Присутні залишилися приємно вражені якісним станом споруди та увагою, яка приділяється керівництвом заводу щодо організації безпеки працівників та мешканців населених пунктів, що розташовані поруч з АТ «ОПЗ».

Наступним етапом стала практична частина навчань, а саме, дії підрозділів та аварійно-рятувальних служб заводу під час виникнення надзвичайної ситуації.

Згідно з «легендою», через підрив труби аміакопроводу на території АТ «ОПЗ» стався викид аміаку в атмосферу. Постраждали двоє працівників. Виникла безпосередня загроза зараження місцевості. Час пійшов на секунди.

Для ліквідації «надзвичайної ситуації» було задіяно 7 одиниць спеціальної пожежно-рятувальної техніки, близько 50 співробітників державної пожежно-рятувальної частини з охорони об'єктів АТ "ОПЗ". Також для ліквідації наслідків умовного вибуху і витоку аміаку на місце події прибув Воєнізований газорятувальний загін заводу. Оперативне надання медичної допомоги «постраждалим» було здійснено бригадою швидкої допомоги Медичного центру АТ «ОПЗ». Оперативні групи Воєнізованого загону охорони заводу за лічені хвилини заблокували підступи до зони ураження та приступили до виконання визначених заходів, передбачених специфікою ситуації.

Завдяки оперативним, злагодженим, чітко відпрацьованим діям залучених підрозділів підприємства наслідки «надзвичайної ситуації» вдалося ліквідувати менше ніж за 30 хвилин.

«Під час проведення навчань підрозділи АТ "ОПЗ" показали високий рівень спеціальної підготовки у вирішенні складного завдання. Цей результат досягнуто щоденною, системною і відповідальною працею співробітників, куди входять комплексні тренування, вдосконалення матеріально-технічної бази, моральна психологічна підготовка та багато інших факторів. Робота з удосконалення систем безпеки підприємства триває. За високий професіоналізм, проявлений в діях з виконання поставлених завдань, дякую кожному, хто був задіяний у навчаннях. Хочу побажати, щоб вашу професійну майстерність доводилося демонструвати тільки за "легендою", - зазначив в.о. Голови Правління – директора АТ «ОПЗ» Микола ПАРСЕНТЬЄВ.