13 квітня

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ОДЕСЬКИЙ ПРИПОРТОВИЙ ЗАВОД» ПІДБИЛО ПІДСУМКИ 1-ГО КВАРТАЛУ 2021 РОКУ

Перші три місяці 2021 року Акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» працювало у безперебійному режимі з частковою завантаженістю виробничих потужностей (1 агрегат аміаку та 2 агрегати карбаміду).

За 1 квартал 2021 року на АТ «ОПЗ» вироблено 137,4 тис тонн аміаку, у тому числі товарного – 20,4 тис тонн та 204,5 тис тонн карбаміду.

У цьому періоді на морські суда відвантажено 662,9 тис тонн аміаку та 141,8 тис тонн карбаміду.

Початок посівного сезону у цьому періоді значно відобразився на збільшенні відвантаження хімічної продукції на внутрішній ринок. Так, за перші три місяці 2021 року відвантажено залізничним та автомобільним транспортом – 14,8 тис тонн аміаку, що більше у десять разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, та 39 тис тонн карбаміду, що є рекордним результатом за останні 5 років.

Чистий дохід, який був отриманий від переробки давальницької сировини, надання послуг з перевантаження та зберігання хімічної продукції, за 1 квартал цього року склав 549,2 млн грн., що на 8,8% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.

Завдяки зміцненню економічних показників було збільшено фонд оплати праці у середньому на 13,6% у порівнянні з показниками аналогічного періоду минулого року.

Загальний розмір сплачених податків та зборів у бюджети усіх рівнів та Пенсійний фонд України за 1 квартал 2021 року склав 148,3 млн грн., що на 11,2% більше, ніж у 1-му кварталі минулого року.

Протягом 1-го кварталу 2021 року на АТ «ОПЗ» проводився комплекс планово-попереджувальних ремонтних робіт на виробничих потужностях підприємства. Окрім цього, фахівці АТ «ОПЗ» провели важливий ремонт в цеху перевантаження карбаміду, зокрема відбулася заміна ланцюга на кратцер-крані, який є одним з основних засобів для перевантаження карбаміду на морський транспорт. Також продовжуються масштабні ремонтні роботи на 2-му агрегаті з виробництва аміаку.

У цьому періоді Акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» приступило до реалізації важливих заходів, передбачених умовами договору з ДП «Зоря»-«Машпроект» щодо заміни газотурбінного двигуна компресорної установки для цеху перевантаження аміаку.

За 1 квартал 2021 року загальна сума витрат на придбання технологічного обладнання та запасних частин для проведення капітальних ремонтів, у тому числі за імпортними контрактами, склала 51,4 млн грн.