10 лютого

На АТ «ОПЗ» за допомогою тестів знизилася захворюваність коронавірусом

Аналіз результатів тестування працівників АТ «ОПЗ» показав ефективність підходу до боротьби з підступним вірусом у взаємозв’язку з іншими заходами.
Починаючи з жовтня 2020 року, в Медцентрі АТ «ОПЗ» розпочалося діагностування на COVID-19 методом  ІФА-тестування. З цією метою були закуплені ІФА-тести на імуноглобуліни М та G. Як розповідає головний лікар Медцентру Наталія Малащук, станом на сьогодні було зроблено 580 тестів на імуноглобулін М (допомагає відстежити першу гостру фазу захворювання) та 460 тестів на імуноглобулін G  (вказує на те, що людина вже перехворіла). За допомогою тестування на імуноглобулін М вдалося виявити 34 працівника заводу з первинними ознаками хвороби, у яких результат був позитивний. Усі хворі були оперативно направлені на ПЛР-дослідження та подальше лікування. В свою чергу завдяки тестуванню на імуноглобулін G, було виявлено 49 заводчан, які вже перенесли коронавірусну інфекцію.  
На початку грудня минулого року до ІФА-тестування підключився ще один захід у рамках протиепідемічної програми, яку проводять працівники медзакладу. На підприємстві почали проводити експрес-аналіз на оперативне виявлення антигену коронавірусної інфекції з першого дня появи симптомів. Перевага експрес-тестів в тому, що їх точність – 95%, а результат аналізу можна отримати вже через 15 хвилин.
Експрес-діагностування щоденно проходить 6-7 працівників заводу. За весь час з початку тестування було використано 379 експрес-тестів, завдяки яким було виявлено 60 працівників, хворих на COVID-19. Кожен з них оперативно був направлений спецтранспортом, обладнаним захистом для водія, додому для подальшого лікування зі зв’язком з сімейним лікарем.
Крім того, 60 тест-систем для виявлення коронавірусу серед заводчан були направлені до медзакладу м. Южне. За перший тиждень з десяти використаних чотири показали позитивний результат.
«Впровадження подібних заходів значно допомогло нам знизити кількість хворих на коронавірусну інфекцію серед колективу заводу. Статистика це підтверджує. Пік захворюваності ми пройшли у грудні минулого року. З того періоду кількість хворих зменшилася у декілька разів. Для того, щоб зберегти цю добру тенденцію, треба продовжувати кожному дотримуватися простих правил, зокрема, носіння захисних масок, дотримання дистанції та інше», - зазначила головний лікар Медичного центру Наталія МАЛАЩУК.
Щоденно медики заводу тримають руку на пульсі і роблять все можливе для того, щоб убезпечити заводчан. Але, підкреслюють лікарі, особиста відповідальність кожного – головне у профілактиці та боротьбі з підступним вірусом.