30 грудня 2020 р.

Акціонерне товариство “Одеський припортовий завод” продовжить працювати з чинним давальцем у першому кварталі 2021 року

Першим пріоритетом новопризначеного в.о. Голови правління та нового складу правління Акціонерне товариство “Одеський припортовий завод” є забезпечення підприємства сировиною - природним газом - для виробничих потреб. Члени правління після вивчення поточної ситуації, з урахуванням стану справ на ринку природного газу і мінеральних добрив, прийняли рішення про пролонгацію чинного договору за давальницькою моделлю з ТОВ “Агро Газ Трейдінг”.

Правління АТ “ОПЗ” вивчало можливості прямих постачань газу, а також умови та процедуру проведення конкурсу з відбору нового давальця. Проте прямі постачання неможливі без реструктуризації заборгованості з кредиторами, а визначення переможця конкурсу до завершення чинного договору з переробки давальницької сировини було технічно неможливим у зв'язку з недостатніми термінами. Тому правління прийняло рішення про продовження договору за умови, що, одразу після відбору нового постачальника на конкурсі, поточний контракт буде припинено з повідомленням замовника за один місяць.

Під час перемовин правління АТ “ОПЗ” домовилося про збільшення плати за переробку сировини до рівня 61 долар США за тонну карбаміду і 42 долари США за тонну аміаку. Наразі правління АТ “ОПЗ” завершує узгодження правил конкурсу з компаніями, які раніше заявляли про намір взяти участь у ньому. Новий конкурс буде оголошено у січні 2021 року.