23 грудня 2020 р.

На АТ «ОПЗ» підписали важливий договір на виробництво необхідного технологічного обладнання

Акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» та ДП «Зоря»-«Машпроект» підписали договір на виробництво обладнання для цеху перевантаження аміаку. Газотурбінний двигун компресорної установки – одне з життєво важливих обладнань структурного підрозділу. Саме він забезпечує виконання робіт з прийому та зберіганню аміаку.

Співпраця двох державних підприємств розпочалася наприкінці 90-х років. Тоді ДП «Зоря»-«Машпроект» виготовило два газотурбінних двигуни для цеху перевантаження аміаку. Протягом двадцяти років обладнання надійно працювало. Обслуговування та ремонт проводилися працівниками АТ «ОПЗ» разом з фахівцями ДП «Зоря»-«Машпроект». Але прийшов час, коли воно відпрацювало свій розрахунковий термін експлуатації та потребує заміни.
До укладення договору протягом року передував процес від розробки технічного завдання до уточнення специфікації та конфігурації замовленого обладнання.
«Для заводу подібні проекти – масштабні. Новий газотурбінний двигун забезпечить стабільність та надійність роботи одного з основних цехів підприємства», - відмітив в.о. Голови Правління – директора АТ «ОПЗ» Микола ПАРСЕНТЬЄВ.
 «Договір укладений на виробництво одного газотурбінного двигуну, гарантійний експлуатації якого - 25 років. Нове сучасне обладнання буде відповідати усім нормам та забезпечить безпеку технологічного режиму», - розповів головний інженер АТ «ОПЗ» Сергій ЖУРАВЛЬОВ.
На ДП «Зоря»-«Машпроект» зазначають, що після монтажу двигуна, який запланований у жовтні наступного року, можливе  встановлення системи віддаленого моніторингу, що значно допоможе фахівцям двох підприємств забезпечити якісну експлуатацію та прогнозувати міжремонтний цикл роботи обладнання.