8 жовтня 2020 р.

АТ «ОПЗ» покращив фінансові показники своєї діяльності та знову повернув собі статус великого платника податків

Акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» знову опинилося на інформаційній хвилі. Ну що ж, будемо розвінчувати «фейки». Деякі ЗМІ опублікували матеріал, в якому, у тому числі, йде мова про АТ «ОПЗ».

Розпочнемо з цифр. У поданій інформації вказується, що за підсумками 1-го півріччя 2020 року підприємство отримало чисті збитки у розмірі 1,17 млрд грн., коли в аналогічному періоді 2019 року – чистий прибуток у розмірі 350,67 млн. грн. Подивимось на цей фінансовий результат в умовах існуючих коливань курсу національної валюти.

АТ «ОПЗ» вже повідомляло, що основний вплив на показник фінансової звітності здійснило значення курсу НБУ гривні до долара США. Зміцнення курсу національної валюти протягом 1-го півріччя 2019 року в середньому на 5,4% призвело до позитивних курсових різниць в розмірі 457,3 млн грн у складі доходів підприємства.

Зворотна ситуація спостерігалася в аналогічному періоді 2020 року. Зростання курсу гривні в середньому на 12,7% призвело до виникнення негативних курсових різниць в розмірі 965 млн грн. у складі витрат підприємства.

Таким чином, аналіз фінансової звітності за результатами діяльності АТ «ОПЗ» за 1-е півріччя 2020 року свідчить про покращення показників роботи підприємства у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.  Без урахування впливу курсових різниць, у 1-му півріччі 2020 року АТ «ОПЗ» отримало операційний прибуток у розмірі 54,2 млн. грн. проти збитку 104,7 млн. грн. за 1-е півріччя 2019 року.

Перейдемо до другої тези публікації, а саме про те, що проблемою АТ «ОПЗ» завжди був газовий схематоз і на підприємстві продовжують працювати давальницькі схеми, які викачують гроші з заводу.

Згідно Правил постачання природного газу, які затверджені постановою НКРЕКП, Акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» не має можливості здійснювати виробничу діяльність через прямі поставки природного газу. На підприємство накладені обмеження через заборгованість перед НАК «Нафтогаз України».

Таким чином, в умовах діючого законодавства для АТ «ОПЗ» єдиним можливим варіантом є робота за давальницьким договором. Це дозволяє стабільно працювати підприємству, утримувати кадровий потенціал, забезпечувати безперебійну експлуатацію технологічного обладнання та сплачувати податки у бюджети всіх рівнів.

Тільки за 9 місяців поточного року АТ «ОПЗ» перерахувало 450 млн грн. податків та зборів, коли в аналогічному періоді 2019 року – 182 млн грн. У вересні цього року Акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» за показниками досягнутих доходів за останні 12 місяців знову повернуло собі статус великого платника податків.