25 вересня 2020 р.

В цеху з виробництва аміаку АТ «ОПЗ» переходять на нове освітлення

В компресійній залі агрегату № 2 цеху з виробництва аміаку АТ «ОПЗ» розпочався процес монтажу нових світильників. Як зазначають фахівці структурного підрозділу, це дуже важлива та необхідна робота.
«Приміщення, в якому ми наразі встановлюємо світильники, достатньо специфічне. Компресійний зал – вибухонебезпечна зона, також під стелею досить висока температура.
Протягом багатьох десятків років тут працювали світильники із лампами, що містили у собі ртуть. Свого часу це було нормальне рішення, але на тепер воно не енергоефективне, до того ж вимагає спеціальної утилізації відпрацьованих ламп. Тому в Європі від них відмовилися і практично усі виробники припинили їх виробництво. Спільно з відділом головного електрика заводу ми почали шукати інші варіанти. І так вийшли на українську компанію «Ватра», яка є провідним виробником світлотехнічної продукції в Україні», - розповів старший енергетик ЦВирА АТ «ОПЗ» Олексій Сальников.
Декілька місяців знадобилося для того, щоб конструкторському бюро компанії-виробника спільно зі спеціалістами АТ «ОПЗ» розробити проект освітлення приміщення, провести випробування та вибрати ліхтарі, які відповідають усім вимогам підприємства.
«Нові світильники, які зараз монтуються силами працівників цеху з виробництва аміаку, мають дуже високу ступень захисту. У порівнянні з минулими ліхтарями, в цих - більш висока освітленість, індекс передачі кольору та діапазон робочої напруги, що досить важливо для роботи у компресійній залі, робить більш комфортні умови для зору персоналу при експлуатації і ремонті обладнання. Також цей варіант – енергоефективний, адже споживання електроенергії зменшиться майже у 7 разів, - зазначає головний електрик АТ «ОПЗ» Дмитро Філіппов.
Як відмічає в.о. Голови Правління – директора АТ «ОПЗ» Микола Синиця, одним з пріоритетів роботи менеджменту є впровадження енергозберігаючих технологій на підприємстві. Тому вже незабаром планується замінити світильники і на інших об’єктах АТ «ОПЗ».