24 липня 2020 р.

Про причини недопуску окремих суб'єктів господарювання до другого етапу конкурсу з відбору компанії-давальця для Акціонерного товариства "Одеський припортовий завод"

23.07.2020 р. відбувся другий етап процедури відбору та визначення замовника робіт з переробки давальницької сировини та послуг з відвантаження готової продукції для Акціонерного товариства «Одеський припортовий завод». 

Обов'язковою умовою для участі у конкурсі була наявність досвіду реалізації мінеральних добрив, що є механізмом нівелювання ризиків зупинки виробничого процесу на АТ "ОПЗ". Умови конкурсу, розроблені Правлінням АТ "ОПЗ", за ініціативи Наглядової ради АТ "ОПЗ" стали предметом громадських обговорень з потенційними учасниками для забезпечення максимальної прозорості процесу.

Відсутність досвіду реалізації мінеральних добрив стала причиною відмови для участі у другому етапі конкурсу з відбору постачальника давальницької сировини ТОВ "Торговий дім "Сокар Україна" та ПП "ОККО КОНТРАКТ". 

 ТОВ "Торговий дім "Сокар Україна" зазначило, що входить до складу групи Socar та має досвід лише у постачанні газу з приміткою, що продаж карбаміду буде проводитись через афілійовану компанію. Проте, документального підтвердження щодо цього надано не було, а запропоновані ТОВ "Торговий дім "Сокар Україна" механізми реалізації добрив через афілійовані структури не відповідають порядку проведення конкурсу. 

У свою чергу ПП "ОККО КОНТРАКТ" наполягає на наявності у себе, як учасника процедури відбору компанії-давальця, достатнього досвіду реалізації мінеральних добрив з посиланням на відносини пов’язаності з юридичними особами, які мають відповідний досвід. Аналіз наданих документів засвідчив, що компанія ПП "ОККО КОНТРАКТ" насправді не має досвіду продажу мінеральних добрив, а пред'явлені договори про надання агентських послуг підтверджують лише намір співпрацювати в напрямку сприяння іншим компаніям в пошуку клієнтів для укладання договорів купівлі-продажу мінеральних добрив. Однак сприяння у продажу іншим компаніям не можна вважати самостійним досвідом збуту мінеральних добрив.

Таким чином дії АТ "ОПЗ" по недопуску двох суб’єктів господарювання до другого етапу конкурсу є обґрунтованими та повністю перебувають у встановлених межах порядку проведення конкурсу.

“Обов'язковою умовою для учасників конкурсу є наявність досвіду з продажу мінеральних добрив за останні два роки та можливість забезпечення АТ "ОПЗ" газом. Ці вимоги існують для того, щоб співпраця з заводом не стала першим досвідом для компаній, які раніше не працювали у сфері продажу мінеральних добрив. Зазначу, що складські приміщення підприємства дозволяють зберігати лише 80% від місячної норми виробництва карбаміду. В умовах, коли давалець не може забезпечити вивіз готової продукції, існує ризик зупинки заводу. Свого часу, працюючи за давальницькою схемою, АТ "ОПЗ" вже зупинявся через переповненість складів та неможливість давальця організувати своєчасне відвантаження хімічної продукції. Це, в свою чергу, призвело до значних фінансових збитків та соціальної напруги серед трудового колективу заводу та в місті Южному. Вкотре наголошую, що ми не маємо права допустити зупинки заводу та прийняти на себе будь-які ризики, що поставлять під сумнів безперебійну роботу заводу. Саме тому певні суб'єкти господарювання, які не мають досвіду реалізації міндобрив, не були допущені до другого етапу конкурсу”, - зазначив Микола Синиця, в.о. Голови Правління - директора АТ "ОПЗ".