4 липня 2020 р.

До АТ "ОПЗ" завітав Президент України Володимир Зеленський

4 липня у межах робочого візиту до Одеської області Президент України Володимир Зеленський приїхав до Акціонерного товариства «Одеський припортовий завод».

Спочатку Президент України зустрівся з керівництвом АТ «ОПЗ», а потім провів на території підприємства зустріч з представниками бізнесу Одеського регіону. На початку заходу Володимир Зеленський акцентував увагу на роботі Одеського припортового заводу.

«Я вперше тут. Завжди хотів побачити, що собою представляє Одеський припортовий завод. Дійсно, бачу, що завод – в прекрасному стані. Почув від нового директора, що покращилася ситуація з поверненням кадрів. Хотілось би вірити, що так буде і надалі. Адже я знаю, що потенціал вище, тому що колись тут працювало 4500 людей, а зараз 3000», - зазначив Володимир Зеленський.

Також Президент України розповів, що повернення кадрів – дуже важливе питання для України. Тому було вирішено відновити таку посаду як віце-прем’єр-міністр  з промислової політики. Зараз обирається найкраща кандидатура, яка буде втілювати у життя стратегію розвитку країни, у тому числі її промисловості. 

В процесі діалогу слово було надано в.о. Голови Правління – директора АТ «ОПЗ» Миколі Синиці, котрий розповів про стан підприємства.

«Сьогодні наш завод активно виходить з кризи, у якій він перебував. Завдяки давальницькій сировині ми вдихнули нове життя в ОПЗ. Ми бачимо, що давальницька модель дозволяє не тільки підтримувати завод у відносно працездатному стані, але й за правильного управління – допомагає йому розвиватися та відновлюватися після простою. Менше ніж за рік вийшли на рекордну за останні 5 років роботи кількість експортованої продукції, за перші 5 місяців 2020 року у порівнянні з минулим роком підвищили у середньому заробітну плату працівникам на 44% , почали капітальний ремонт агрегатів з виробництва аміаку та карбаміду, розпочали погашати борги перед НАК «Нафтогаз України», - відмітив Микола Синиця.

Також очільник підприємства зазначив, що майбутнє заводу – це, в першу чергу, люди. Бо гроші можна позичити, технології купити, а людський ресурс – він безцінний. Тому для керівництва АТ «ОПЗ» головним пріоритетом є збереження колективу й забезпечення всіх соціально-економічних умов для його ефективної роботи.