17 червня 2020 р.

АТ «ОПЗ» вийшов на ринки мінеральних добрив з рекордно високими показниками та продовжує заощаджувати кошти

Вперше за останні 5 років публічне акціонерне товариство«Одеський припортовий завод» відвантажило на експорт рекордну кількістьхімічної продукції, зокрема, аміаку: в травні 2020 року - 273 тис. тонн, зпочатку року – 1 млн. 213 тис. тонн.

Що стосується карбаміду, то в червні 2020 року назовнішній ринок відвантажено 99,3 тис. тонн, з початку року – 402,4 тис.тонн.  За останні декілька років – ценайбільший обсяг перевалки продукції.

Нагадаємо, що на початку травня 2020 року АТ «ОПЗ»відновив співпрацю з українськими підприємствами щодо прийому аміакузалізничним транспортом, його зберігання та відвантаження на експорт. В червні2020 року буде відвантажено 20 тис. тонн продукції, що принесе для АТ «ОПЗ»10,5 млн. грн. додаткового доходу.

-  Також ми продовжуємо впроваджувати нові заходи, котрідозволяють заощадити кошти. Зокрема, створення конкурентного середовища тапрозорої тендерної процедури в системі закупівель зберегло тенденцію збільшеннякількості учасників торгів: в червні 2020 року цей показник склав 3,51 проти2,9 у травні. Завдяки цьому за першу половину червня вдалося заощадити 5,4 млн.грн., - розповів в.о. Голови Правління – директора АТ «ОПЗ» Микола Синиця.

АТ«ОПЗ» продовжує працювати за договором на переробку давальницької сировини зТОВ «Агро Газ Трейдінг». У звязку з обмеженнями, які діяли в Україні з введеннямкарантину, у березні 2020 року керівництву підприємства не вдалося провестиновий відбір постачальника давальницької сировини. Єдиним можливим варіантомзабезпечення безперебійної роботи АТ «ОПЗ» стало продовження діючого договору з«Агро Газ Трейдінг».

Якзазначає керівник підприємства Микола Синиця, шляхом переговорів вдалосязбільшити тарифи на переробку давальницької сировини, а саме: виробництвааміаку – на 2 дол. США за 1 тонну та виробництва карбаміду – на 3 дол. США за 1тонну. Економічний ефект від введення нових тарифів за квітень-травень 2020року для АТ «ОПЗ» склав 500 тис. дол. США.

Наразіпублічне акціонерне товариство «Одеський припортовий завод» готується допроведення нового відбору постачальника давальницької сировини. Широкеобговорення проєкту конкурсної документації з потенційними учасниками дозволиломенеджменту підприємства, з урахуванням усіх зауважень та побажань, розробитиновий порядок відбору, який вже направлений на узгодження до Наглядової ради АТ«ОПЗ».