5 травня 2020 р.

Створення скульптури засновнику міста Южне

У цьому році виповнилося б 95 роківАнатолію Васильовичу Скориченко. З його ім’ям тісно пов’язана історія Одеськогоприпортового заводу та міста Южне.

У життя хімічного підприємства він вклавбагато зусиль та досвіду. Саме він, в червні 1973 року, за дорученням міністрахімічної промисловості, приступив до створення дирекції для будівництвакомплексу споруд порту та заводу на березі Чорного моря, а після – надванадцять років очолив завод.

Керуючи будівництвом Одеськогоприпортового заводу, Анатолій Васильович вважав, що колектив відіграє важливуроль у роботі підприємства. Розумів також і те, наскільки необхідно створитисприятливі умови життя для сімей робітників. Він брав участь у виборі місця длямайбутнього міста. Враховувалося все: і вплив хімічного виробництва наекологію, і зручність транспортного зв’язку, і особливості прибережноїтериторії. В 1974 році Южне одержало своє місце на карті. З 1976 року почаласязабудова, а з 1978 року – заселення Южного. В найкоротший термін булипобудовані тисячі квартир, дошкільні і шкільні навчальні заклади та соціальніоб’єкти.

Помер невтомний трудівник 4 грудня 2017року.

За проханням ветеранів та колективузаводу та з бажанням зберегти пам'ять про цю видатну людину для заводчан тамешканців міста, адміністрація та профспілковий комітет Одеського припортовогозаводу ініціює створення скульптури Анатолія Васильовича Скориченко у м. Южне.

У зв’язку з цим буде проведений конкурс,за результатами якого визначиться скульптор, котрий своєю роботою закарбує упам’яті людей постать засновника Одеського припортового заводу та міста.