28 травня

«Ми не збираємось зупинятися на досягнутому»

Напередодні професійного свята - Дня Хіміка ми спілкуємося з в.о. Голови Правління – директора підприємства Миколою СИНИЦЕЮ.

- З якими успіхами у виробничій діяльності колектив підприємства зустрічає професійне свято?

- Завод після 16 місяців простою відновив свою виробничу діяльність у серпні 2019 року. За цей проміжок часу було вироблено 670,5 тис. тонн карбаміду, та 61,5 тис. тонн товарного аміаку. Хімічна продукція власного виробництва ОПЗ експортується до країн Європи, Північної Америки, Близького Сходу та Південно-Східної Азії.

До 30 червня 2020 року ми продовжуємо роботу з компанією «Агро Газ Трейдінг» згідно договору переробки давальницької сировини. Тим часом Правління заводу готує новий конкурс по відбору та визначення замовника робіт з переробки давальницької сировини та послуг з відвантаження готової продукції.

Також на початку травня цього року, після п’ятирічної перерви, завод прийняв перші залізничні цистерни з товарним аміаком виробництва українських хімічних підприємств. Станом на сьогодні укладені договори до кінця поточного року на 256 тис. тонн перевантаження української хімічної продукції, яка надходить залізничним транспортом. Ведуться переговори на перевалку ще 60 тис. тонн аміаку на місяць. З початку дії договорів, котрі планується укласти, є надія, що за рік завод вийде до 1 млн. тонн перевантаження хімічної продукції.

- Які зміни відбулись на ОПЗ з приходом вас на керівну посаду?

- Для ефективності роботи ми змінили організаційну структуру заводу, яка відповідає сучасним стандартам управління подібними підприємствами. Також взяли курс на цифрову трансформацію. Різке зменшення паперового документообігу дозволить спеціалістам зосереджуватися на більш важливих завданнях. В планах – автоматизувати та централізувати закупівельну діяльність підприємства.

Також у цьому році нам вдалося провести добровільне страхування здоров’я працівників заводу за більш розширеною програмою, ніж у минулому році.

- Чи планується збільшення заробітної плати працівникам ОПЗ?

- Формування ефективної політики оплати праці з урахуванням інтересів працівників є однією з наших основних задач. Незважаючи на кризу в країні, з 1 квітня була підвищена заробітна плата усім робітникам, виходячи з фінансових можливостей, які є на заводі. У середньому фонд оплати праці збільшено на 10%.

Ми не збираємося зупинятися на досягнутому та вже скоро повернемося до цього питання.

- Яка наразі ситуація з кадрами?

- Ситуація з кадрами значно покращилася. До заводу повернулося багато людей, у тому числі фахівців вузької спеціалізації. Але залишається потреба у висококваліфікованих працівниках. Особливо гостро питання стоїть в виробничих цехах. На сьогодні на підприємстві працює близько 3 000 працівників. З початку року було прийнято 113 чоловік, звільнено – 33, з них 24 – за власним бажанням або за згодою сторін.

- Капітальні ремонти, модернізація виробництва. Що зроблено? Що планується у майбутньому?

- У цьому році багато уваги приділяється питанням виробництва. У лютому ми розпочали капітальний ремонт агрегату № 2 з виробництва аміаку. Є затверджений комплекс заходів на декілька місяців для відновлення його працездатності.

Також влітку плануємо розпочати ремонт на першому агрегаті з виробництва карбаміду. Наразі працівники ремонтного цеху проводять підготовчі роботи до заміни газопроводу високого тиску та футерування (облицювання хімічно стійкими і теплоізоляційними матеріалами) у колоні синтезу.

Нещодавно розпочалося планове обстеження одного з чотирьох сховищ аміаку. Ми дбаємо про безпеку нашого обладнання. А діагностика підтверджує надійність та безпечну експлуатацію ізотермічного резервуару. Технічний огляд та ремонт першого сховища були виконані у 2018 році, ще двох – у 2019 році. Роботи ведуться за затвердженим планом та будуть тривати пів року.

- Перспективи приватизації ОПЗ. Чи позначиться продаж підприємства на добробуті заводчан? Чи збережеться чисельність трудового колективу та колективний договір?

- Наразі приватизація відкладена через об’єктивні обставини. Але у будь-якому випадку менеджмент підприємства разом з Фондом державного майна України будуть вживати усі заходи, щоб в умовах приватизації трудовий колектив був захищений та збережена його чисельність. Також повинен при будь-яких умовах виконуватися колективний договір підприємства.

- Турбота про ветеранів праці ОПЗ – у числі пріоритетних питань?

- У цьому році за кошти підприємства ми застрахували в клініці «Святої Катерини» майже 1300 ветеранів праці заводу. Також до Дня Хіміка було прийнято рішення спільно з профспілковим комітетом виплатити матеріальну допомогу усім заводським пенсіонерам, а це майже 1800 чоловік.

Ми не забуваємо про кожного ветерана праці і вдячні їм за всі роки їх сумлінної та плідної роботи.

- Побажання з нагоди професійного свята.

- Сьогодні День Хіміка ми відзначаємо разом. За декілька місяців на посту керівника підприємства я побачив силу трудового колективу. Головне у роботі заводу – це люди, завдяки яким ОПЗ рухається вперед.

У цей святковий день хочеться побажати кожному заводчанину щастя, достатку, життєвих сил, миру та благополуччя.