5 травня

Створення скульптури засновнику міста Южне

У цьому році виповнилося б 95 років Анатолію Васильовичу Скориченко. З його ім’ям тісно пов’язана історія Одеського припортового заводу та міста Южне.

У життя хімічного підприємства він вклав багато зусиль та досвіду. Саме він, в червні 1973 року, за дорученням міністра хімічної промисловості, приступив до створення дирекції для будівництва комплексу споруд порту та заводу на березі Чорного моря, а після – на дванадцять років очолив завод.

Керуючи будівництвом Одеського припортового заводу, Анатолій Васильович вважав, що колектив відіграє важливу роль у роботі підприємства. Розумів також і те, наскільки необхідно створити сприятливі умови життя для сімей робітників. Він брав участь у виборі місця для майбутнього міста. Враховувалося все: і вплив хімічного виробництва на екологію, і зручність транспортного зв’язку, і особливості прибережної території. В 1974 році Южне одержало своє місце на карті. З 1976 року почалася забудова, а з 1978 року – заселення Южного. В найкоротший термін були побудовані тисячі квартир, дошкільні і шкільні навчальні заклади та соціальні об’єкти.

Помер невтомний трудівник 4 грудня 2017 року.

За проханням ветеранів та колективу заводу та з бажанням зберегти пам'ять про цю видатну людину для заводчан та мешканців міста, адміністрація та профспілковий комітет Одеського припортового заводу ініціює створення скульптури Анатолія Васильовича Скориченко у м. Южне.

У зв’язку з цим буде проведений конкурс, за результатами якого визначиться скульптор, котрий своєю роботою закарбує у пам’яті людей постать засновника Одеського припортового заводу та міста.